starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

LAPTOPY DLA SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Aktualności 50 - Lecie Szkoły Historia Przekaż 1% podatku O nas Street View Nowa szkoła w Erminowie Patron Rewalidacja Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY Dokumenty szkolne Kalendarz roku szkolnego 2022/2023 Samorząd Oferta edukacyjna Rekrutacja Kontakt NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

Zajęcia krajoznawczo - turystyczne

A A A

 

Postępując zgodnie z duchem nowej podstawy programowej  założone zostało w naszej szkole

Koło Krajoznawczo - Turystyczne.

Kierując się znanym powiedzeniem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie"  nasze Koło prowadzone jest przez nauczycieli z pasją. Zostało ono założone po to, aby wśród uczniów popularyzować turystykę jako jedną z form aktywnego spędzania wolnego czasu.

Aktywność i ruch podczas spacerów, wycieczek, rajdów spełnia bardzo istotną funkcję w życiu młodego człowieka. Przede wszystkim uczy się on orientacji w bliższym i dalszym otoczeniu, co wpływa korzystnie na rozwój umiejętności radzenia sobie w życiu i ma duże znaczenie dla samodzielnego poruszania się.

Pragniemy, aby członkowie koła byli zdrowsi oraz mieli poczucie tożsamości z własnym miastem i jego najbliższą okolicą.

Zdobywanie wiedzy w trakcie wycieczek daje okazję do rozwoju różnorodnych zainteresowań i zamiłowań, wdraża do racjonalnego i kulturalnego organizowania i spędzania wolnego czasu, wiąże naukę z życiem i realizuje postulat wielostronnego nauczania i uczenia się.

 

63529 odwiedzin