starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

AKTUALNOŚCI SZKOŁA OFERTA TERAPEUTYCZNA PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI LAPTOPY DLA SZKOŁY 50 - Lecie Szkoły Przekaż 1% podatku Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła Dokumenty szkolne Samorząd Rekrutacja Kontakt NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

Zajęcia krajoznawczo - turystyczne

A A A

 

Postępując zgodnie z duchem nowej podstawy programowej  założone zostało w naszej szkole

Koło Krajoznawczo - Turystyczne.

Kierując się znanym powiedzeniem: "Cudze chwalicie, swego nie znacie"  nasze Koło prowadzone jest przez nauczycieli z pasją. Zostało ono założone po to, aby wśród uczniów popularyzować turystykę jako jedną z form aktywnego spędzania wolnego czasu.

Aktywność i ruch podczas spacerów, wycieczek, rajdów spełnia bardzo istotną funkcję w życiu młodego człowieka. Przede wszystkim uczy się on orientacji w bliższym i dalszym otoczeniu, co wpływa korzystnie na rozwój umiejętności radzenia sobie w życiu i ma duże znaczenie dla samodzielnego poruszania się.

Pragniemy, aby członkowie koła byli zdrowsi oraz mieli poczucie tożsamości z własnym miastem i jego najbliższą okolicą.

Zdobywanie wiedzy w trakcie wycieczek daje okazję do rozwoju różnorodnych zainteresowań i zamiłowań, wdraża do racjonalnego i kulturalnego organizowania i spędzania wolnego czasu, wiąże naukę z życiem i realizuje postulat wielostronnego nauczania i uczenia się.

 

85036 odwiedzin