starostwo powiatowe w sochaczewie

powiat sochaczew

LAPTOPY DLA SZKOŁY OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI Aktualności 50 - Lecie Szkoły Historia Przekaż 1% podatku O nas Street View Nowa szkoła w Erminowie Patron Rewalidacja Oddział przedszkolny Wczesne wspomaganie rozwoju Zajęcia pozalekcyjne Pracownie EFS Kąciki zabaw Radosna Szkoła PEDAGOG I PSYCHOLOG SPECJALISTYCZNY PUNKT KONSULTACYJNY Dokumenty szkolne Kalendarz roku szkolnego 2022/2023 Samorząd Oferta edukacyjna Rekrutacja Kontakt NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA BIP Facebook AKTYWNA TABLICA DLA RODZICÓW Wersja kontrastowa

Sensoplastyka®

A A A

 

Sensoplastyka® to metoda wspierania rozwoju poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej w oparciu o edukację plastyczną z elementami coachingu.

Sensoplastyka® to polisensoryczna, multikolorowa, wielozapachowa przestrzeń możliwości. Mnogość faktur, kolorów, materiałów to domena tych zajęć. Specjalnie przygotowana i zabezpieczona sala pozwala na wybuch kreatywności dzieci. Nie przejmujemy się tym, że możemy się wybrudzić, nie zakłócamy przy tym naturalnego procesu aktywności twórczej dzieci.

Pracujemy w ubraniu przeznaczonym do ubrudzenia, takie o które kompletnie nie musimy się martwić. Nie używamy fartuchów ochronnych. Pracujemy  tylko i wyłącznie na bezpiecznych produktach spożywczych do tworzenia mas i farb plastycznych. Naszym celem jest pobudzenie wszystkich zmysłów: węchu, smaku, wzroku, dotyku  i słuchu, tak aby każdy mógł sam, na własnej skórze poczuć ich oddziaływanie. Zapewniamy swobodę ruchu, pracujemy na  podłodze, nie przy stolikach.

 

Sensoplastyka® wpływa na wiele aspektów rozwoju dzieci:

  • wspomagamy budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,
  • dbamy o usprawnienie ruchowe
  • wspieramy rozwój zmysłów,
  • wpływamy na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
  • poprzez wspólne działania pogłębimy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.

 

 

Korzyści dla dzieci wynikające z uczestniczenia w  zajęciach Sensoplastyka®:

·         uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej,
·         wspieranie samodzielności,
·         czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania,
·         doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów,
·         wspieranie aktywności we wprowadzanie zmian i ulepszeń,
·         wychodzenie ze schematów,
·         elastyczne podejście do zmian w stale zmieniającym się świecie,
·         poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych,
·         współdziałanie i wzajemną pomoc w celu osiągnięcia zamierzonych planów,
·         pielęgnowanie krytycznego i świadomego spojrzenia na rzeczywistość, które skutkuje innowacyjnością w działaniu,
·         wzmacnianie wiary we własne możliwości.

 

Zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych trenerek Sensoplastyki®: Małgorzaty Tarczyk i Kamili Wójtowicz.

 

 

Najlepszym podsumowaniem metody Sensoplastyki ® jest zdanie: „Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko” (i brudny dorosły też!)

 

 

63529 odwiedzin