Utalentowani młodzi patrioci

05-03-2020 11:17

Reprezentanci naszej szkoły mieli zaszczyt uczestniczyć w ważnym wydarzeniu kulturalnym powiatu sochaczewskiego -  VII edycji Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię skąd jestem”.

Eliminacje konkursowe odbyły się 29 lutego, zaś finał miał miejsce 1 marca 2020 r., czyli w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Jest to największy tego typu festiwal w naszym powiecie, a jego idee są bliskie sercu każdego Polaka. Młodzi ludzie recytują wiersze i prezentują poezję śpiewaną, opisującą trudne losy naszego narodu, jego heroizm oraz bohaterów II wojny światowej. Konkurs z roku na rok spotyka się z coraz większym zainteresowaniem, w tym roku wzięło w nim udział 226 osób, zaś swoim patronatem objął go Prezydent RP Andrzej Duda.

W odpowiedzi na zaproszenie organizatora i pomysłodawcy festiwalu, radnego Daniela Janiaka, czworo naszych uczniów przygotowało pieśni oraz recytację wiersza patriotycznego.

Już sam udział w tak prestiżowym festiwalu stanowi wyróżnienie dla wszystkich uczestników, którzy współtworzą festiwal, wkładając swój talent i zaangażowanie podkreślają wagę tego wydarzenia.

Dlatego gratulujemy naszym uczniom:

Erykowi Gmurczykowi, Roksanie Dobrołęckiej, Piotrowi Radomskiemu oraz Bartłomiejowi Rutkowskiemu, którzy godnie reprezentowali Zespół Szkół w Erminowie i otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Szczególne gratulacje należą się Bartkowi, który został wyróżniony przez jury konkursowe i dostał nagrodę rzeczową.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, których praca i zdolności dają takie osiągnięcia!

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie