Ferie w szkole

02-03-2020 11:00

Po raz kolejny w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie w terminie 10.02.2020 r.-14.02.2020r. zorganizowano półkolonie zimowe. Uczestniczyło w nich 15 uczniów pod opieką wychowawczyń: p. Piotrowska, p. Kuś, p. Tyszkiewicz i czuwającej nad całością półkolonii kierownikiem panią Agnieszką Wojtczuk.

W pierwszym dniu tj. 10.02.2020r. uczestnicy zimowiska zostali zapoznani z regulaminem postępowania podczas zabaw zimowych, podróżowania autobusem oraz zachowania w miejscach publicznych oraz poznały plan zajęć na każdy dzień. Po śniadaniu odbyły się zajęcia rytmiczno – taneczne. Po zajęciach dzieci udały się do sali, gdzie malowały farbami torby z tkanin tworząc kolorowe kompozycje.

We wtorek uczniowie pojechali do pizzerii „DaGrasso”. Celem wycieczki było zapoznanie się ze sposobem przygotowywania pizzy, a także uwrażliwienie dzieci na kulturalne zachowanie się w pizzerii. Dzieci z pomocą wychowawczyń wałkowały ciasto, smarowały sosem, posypywały serem, a następnie komponowały dodatki według własnego smaku. Po upieczeniu dzieci przystąpiły do degustacji. Po wyjściu z pizzerii spacerem udaliśmy się do cukierni „Lukrecja” na słodką przekąskę. Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia.

Następnego dnia uczestnicy półkolonii wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie, gdzie uczestniczyli w lekcji muzealnej poznając dzieje kolejnictwa. Brali udział w zajęciach plastycznych oraz mieli okazję podziwiać nowa makietę kolejową, która była wielką atrakcją. W tym dniu odwiedziliśmy również Komendę Policji w Sochaczewie. Dzieci zapoznały się z pracą policjanta, zwiedziły budynek komendy oraz poznały ważne zasady bezpieczeństwa poprzez udział w zajęciach prowadzonych przez panią policjantkę.

Czwartek był dniem filmowym. Po śniadaniu półkoloniści pojechali do kina „Odeon” na film animowany pt. „Królewna Śnieżka i fantastyczna siódemka”. Film dostarczył dzieciom wielu radosnych chwil. Po zakończeniu seansu pojechaliśmy do restauracji McDonald's. Celem wycieczki było nabycie umiejętności zachowania się w miejscach publicznych oraz świadome stosowanie zasad i nawyków związanych z kulturalnym jedzeniem i zachowaniem się przy stole. Podsumowaniem dnia była praca plastyczna – bohater filmowy – przy wykorzystaniu kredek świecowych.

Piątek 14.02.2020r. był ostatnim dniem półkolonii, ale pełnym wrażeń, emocji i radosnych uśmiechów. Uczestnicy półkolonii pojechali do Nieborowa na warsztaty plastyczne pt. „Akademia Pana Kleksa”. Poprzez zabawę i malowanie dzieci zapoznały się z fabułą bajki Jana Brzechwy. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie muzeum. Uczniowie mieli okazje podziwiać wspaniały wystrój wnętrz – meble, rzeźby, obrazy, zbiory biblioteczne. Po powrocie do szkoły odbył się pożegnalny bal, po którym dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

Półkolonie były bardzo ciekawą i bezpieczną formą spędzania wolnego czasu przez dzieci naszej szkoły w czasie ferii zimowych. Ich uśmiechy na buziach utwierdziły nas w przekonaniu, że wszyscy miło i przyjemnie spędzili czas.

Katarzyna Tyszkiewicz