Internet bez hejtu

07-02-2020 06:54

Z okazji zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu, który przypada 11 lutego, w naszej szkole odbył się piknik edukacyjny pt. ,,Internet bez hejtu”. Uczniowie wszystkich klas wzięli aktywny udział w zajęciach prowadzonych przy pomocy tablicy interaktywnej. Piknik został zaplanowany na dwa dni.

Pierwszego dnia organizatorzy przygotowali pokaz filmowy, po obejrzeniu którego uczniowie udzielali odpowiedzi na zadawane  pytania związane z internetem i hejtem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne quizy, rozsypanki,  zagadki o różnym poziomie trudności. Najmłodsi mogli popisać się zdolnościami plastycznymi kolorując karty pracy związane z tematem pikniku. Na koniec pierwszego spotkania zostało odczytane 10 zasad dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu, które powstały po ułożeniu rozsypanek. Uczniowie wspólnie bawili się przy teledysku ,,Przytul Hejtera”. Piknik przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy. Prace uczniów i zasady zawisły na gazetce ściennej w celu w ich utrwalenia.

W drugi dzień naszego pikniku zaszczycili nas swoją obecnością  funkcjonariusze z KPP w Sochaczewie z zespołu ds Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. W bardzo przystępny sposób raz jeszcze przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z internetu i bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych. Pogadankę przeplatały  krótkie filmiki profilaktyczne.

Mamy nadzieję, że podjęte działania profilaktyczne znacznie wpłyną na  zachowanie i decyzje naszej młodzieży, korzystającej z internetu i mediów społecznościowych.

Organizatorzy :

Stachlewska Iwona