Nie daj się zastraszyć!

03-02-2020 15:28

Dnia 30 stycznia 2020r.  w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie odbyło się przedstawienie teatralne pt.: „Strach ma wielkie oczy”. Spektakl miał charakter profilaktyczny i podejmował temat przemocy i agresji rówieśniczej w konwencji komediowej. Wychowankowie zauroczeni magią teatru stali się częścią interaktywnej gry aktorskiej wykorzystującej pantomimę, ruch sceniczny i świetną grę aktorską.

Dynamiczna muzyka, barwna scenografia, wartka akcja utrzymały w napięciu uwagę widzów. Pojawiały się też co chwilę wybuchy śmiechu! Poza pozytywnymi emocjami przedstawienie miało istotną wartość edukacyjną: proste porady i wskazówki jak zachować się w sytuacji prześladowania, nękania, bezpośredniej agresji słownej. Należy pamiętać i ten spektakl o tym nam przypomniał, że w sytuacji przemocy nikt z nas nie jest bezradny!

Sylwia Kowalczyk