Przez książkę do sukcesu

18-12-2019 09:06

Udział w ogólnopolskim programie „Wychowanie przez czytanie” przyniósł uczniom naszej Szkoły Podstawowej nie tylko wiele korzyści natury niematerialnej, takich jak rozwój osobisty oraz ciekawe godziny spędzone w grupie na czytaniu i inspirującej wymianie myśli. Ich sukces przybrał również wymierną postać. Jaką?

Najpierw musicie wiedzieć, że owocem cyklu zajęć czytelniczych o wartościach ważnych w życiu człowieka była prezentacja multimedialna, zawierająca skojarzenia i przemyślenia na temat wybranej wartości. Nasza prezentacja o szacunku została opublikowana w serwisie youtube ( https://www.youtube.com/watch?v=ZyezKWouQCk ) i zgłoszona na konkurs.

Teraz już możemy pochwalić się sukcesem: ZAJĘLIŚMY TRZECIE MIEJSCE! Uwaga: zostaliśmy wybrani spośród pięciuset szkół z całej Polski, które wzięły udział w programie. Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia i gratulujemy uczniom klas 5-6-7 auL oraz 7 L! Otrzymają oni od Organizatorów programu miłe sercu nagrody książkowe. Cieszymy się bardzo, że zaangażowanie i praca naszych uczniów zostały docenione.

A naszą największą radością jest to, że taka wspaniała inicjatywa Fundacji ABCXXI „Cała Polska czyta dzieciom”, jaką jest program „Wychowanie przez czytanie”, zagościła w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy jej twórcom za całe dobro, które realizacja tego pomysłu przynosi dzieciom i młodzieży w całej Polsce i nawet w naszym małym Erminowie!

Opiekunki projektu szkolnego:

Renata Firlej