Spotkanie czytelnicze w Warszawie

12-12-2019 13:17

Reprezentacja naszej szkoły miała zaszczyt uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym specjalnie dla placówek realizujących ogólnopolski program „Wychowanie przez czytanie 2019”. We wtorek 10 grudnia wzięliśmy udział w spotkaniu z niezwykle interesującymi gośćmi.

Mieliśmy okazję porozmawiać z pisarką Katarzyną Ryrych, autorką m.in. utworów z książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, znanych naszym uczniom biorącym udział w programie – i polecanych przez nich gorąco wszystkim młodym czytelnikom! Zapewniamy, że poruszane w nich tematy są naprawdę bliskie współczesnej młodzieży i warte tego, aby o nich pomyśleć. (Można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece!)

Silne wrażenie wywarł na nas także drugi gość spotkania: Mikser, raper-filozof i animator kultury. Zaprezentował uczestnikom zaimprowizowany na gorąco freestyle o wartościach, a także inne swoje utwory, ale zaimponował wszystkim nie tylko swoją twórczością. Jego postawa życiowa i doświadczenia, którymi się z nami podzielił, wzbudziły podziw dla odwagi, asertywności, wierności sobie i pasji, które go cechują.

Autografy obojga twórców, zdobyte podczas spotkania w warszawskim kinie Atlantic, stanowią od dziś naszą dumę. Każdy uczestnik tego wydarzenia miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia ze sławnymi gośćmi, ale tylko nasza Iza ma wyjątkową fotografię z obojgiem!

Jesteśmy niezwykle wdzięczni organizatorom spotkania i twórcom programu „Wychowanie przez czytanie” – oczywiście za zaproszenie na to wyjątkowe wydarzenie czytelnicze (z limitowaną liczbą uczestników), ale przede wszystkim za cudowny pomysł i niezwykle cenną działalność Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom.

Cieszymy się z tego, że mieliśmy okazję osobiście podziękować pani Izabeli Sarnocińskiej, organizatorce spotkania, a nawet samej Irenie Koźmińskiej, założycielce Fundacji oraz autorce ważnych książek, dotyczących wychowania do wartości poprzez czytanie dzieciom (Również dostępne w naszej bibliotece!), z którą mieliśmy okazję dłużej porozmawiać.

Mamy nadzieję, że przystąpienie do tegorocznej edycji programu „Wychowanie przez czytanie” będzie dla nas początkiem wspaniałej przygody czytelniczej oraz współpracy z Fundacją przy realizacji kolejnych ciekawych pomysłów i przedsięwzięć.

Jeszcze raz dziękujemy w imieniu uczniów oraz nauczycieli realizujących program w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie.

Renata Firlej