Wyróżnienie w konkursie „Przemoc, której nie widać”

06-12-2019 20:21

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział  w VI powiatowym konkursie   literackim organizowanym przez PCPR.  Tym razem młodzi twórcy musieli  podzielić się swoimi refleksami na temat psychicznej przemocy, która nie pozostawia  widocznych śladów.

Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: „Przemoc, której nie widać”. Zasadniczym celem tego przedsięwzięcia  było przeciwdziałanie przemocy, w różnych jej postaciach.

Na szczeblu szkolnym zorganizowano konkurs pod tym samym tytułem. Powstało kilka bardzo ciekawych prac, trzy  z nich zostały wysłane do oceny powiatowego jury.

Podczas gali z okazji finału  konkursu  dokonano  podsumowania  szeroko zakrojonej tegorocznej kampanii  "Razem mamy Moc". Jury spośród  nadesłanych 82 prac wyłoniło  najlepsze.   Z wielką dumą i radością przyjęliśmy wiadomość, że  jedno z wyróżnień przypadło naszej uczennicy Natalii Ludwiczak.  Gratulujemy jej   sukcesu  i mamy nadzieję,  że  stanowić  to będzie  zachętę   do dalszej twórczości literackiej.

Dziękujemy organizatorom konkursu za zapraszanie  nas do  corocznego w nim udziału. Jest to  tym cenniejsze, że  stanowi to dla nas możliwość pogłębienia wiedzy na temat przeciwdziałania  przemocy w różnych jej odsłonach.

Renata Gomulińska

Jolanta Tabara