Warsztaty Chocolate Story

20-11-2019 12:00

19 listopada uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie udali się do Manufaktury Czekolady w Płocku Jest to kawiarnia, w której czekolada jest produkowana ręcznie bezpośrednio z ziaren kakaowca.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach „Chocolate story”, gdzie poznali procesy powstawania czekolady od samego ziarenka. Mogli również zapoznać się z procesem ręcznego temperowania czekolady na blacie granitowym.

Każdy uczestnik  miał  możliwość stworzenia własnej tabliczki czekolady z dodatkiem wybranych liofilizowanych owoców  i bakalii. Ponadto mieli także możliwość skosztowania gorącej czekolady oraz degustowania ziarna kakaowca.

Wycieczka zakończyła się krótkim spacerem po Starówce.

Agnieszka Grabarek