Magiczne i ekologiczne wspólne czytanie

18-11-2019 20:27

Spotkanie z książką „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” zorganizowali w czwartek 14 listopada uczniowie starszych klas Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie dla najmłodszych dzieci z klas I-III.

Dzieciaki urządziły w swojej sali zaczarowany Leśny Zakątek Słodziaków z materiałów użytych wtórnie w ramach recyclingu.  Młodzież wraz z panią bibliotekarką przeczytała z podziałem na role opowiadanie „Latająca mysz”, przeprowadziła też zabawy, zadania i prace plastyczne, które dostarczyły dzieciom mnóstwo pozytywnych emocji. Na zakończenie zajęć odbyła się mini-dyskoteka z najnowszymi przebojami Gangu Słodziaków!

Krótka relacja z tego wydarzenia czytelniczego została wysłana na konkurs ogólnopolski, ogłoszony przez sieć sklepów „Biedronka”. Bardzo podoba nam się ta inicjatywa, nie tylko dlatego, że zwycięzcy mogą otrzymać pieniądze na zakup książek do biblioteki szkolnej i nagrody rzeczowe dla uczniów. Najwspanialsze jest to, że udział w konkursie niesie mnóstwo korzyści edukacyjnych i wychowawczych!

Każde dziecko otrzymało „Dzienniczek postępów czytania”, w którym za każdy dzień, kiedy poczyta ze swoimi rodzicami przez co najmniej 10 minut, będzie mogło umieścić naklejkę z uroczym Słodziakiem. Rodzicom przekazano broszurki wskazujące korzyści płynące z głośnego czytania dzieciom oraz wskazówki, jak wyrobić w dziecku nawyk czytania. W nagrodę za zaangażowanie w przygotowanie i realizację zajęć dzieci dostały zakładki do książek.

„Przyjaciele mogą wiele” – gorąco wierzymy w sens tego hasła Słodziaków i mamy nadzieję, że przykład kolegów ze starszych klas oraz „moda na czytanie” wśród rówieśników pomogą dzieciakom zdobyć cenną umiejętność czytania oraz czerpać prawdziwą radość z obcowania z książką!

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie