W Manufakturze Czekolady

15-11-2019 06:25

W dniu 4 listopada 2019 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Płocka. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 1 Pu, 3PP oraz 7um wraz z opiekunami:p. A. Wydra, p. H. Milcarz, p. U. Szczepaniak. Głównym celem wycieczki była wizyta w Manufakturze Czekolady.

Uczestnicy zapoznali się z procesem produkcji czekolady. Ze szkoły wyjechaliśmy o 8:55, na miejsce dotarliśmy o godz. 10:10. Po wejściu do budynku Manufaktury zostawiliśmy nasze ubrania w szatni. Następnie zajęliśmy miejsca na sali. Zachwyt nasz wzbudził pokaz multimedialny, z którego dowiedzieliśmy się, że z 1 owocu kakaowca można zrobić jedną czekoladę.

Niesamowitych wartości smakowych doznaliśmy w czasie degustacji czekolady płynnej. Każdy uczestnik miał możliwość wykonania i udekorowania oraz zapakowania własnej czekolady. Uważamy, że wycieczka do Manufaktury była bardzo trafnym i udanym wyborem. Duże wrażenie wywarł na nas sam proces powstania gotowej tabliczki czekolady.

Następnie opuściliśmy budynek Manufaktury Czekolady i udaliśmy się uliczkami starego miasta w stronę autokaru. I tu spotkaliśmy pieszy patrol policji, który życzył nam bezpiecznej drogi powrotnej do Erminowa. Na miejscu byliśmy 13:00. W szkole czekał na nas ciepły, smaczny obiadek.

A.Wydra