British Week w Erminowie

12-11-2019 13:14

W dniach 4-8 listopada w erminowskiej szkole odbył się tydzień brytyjski. Uczniowie każdego dnia uczyli się czegoś nowego o Wielkiej Brytanii.

W poniedziałek poznaliśmy historię Wielkiej Brytanii i każdy samodzielnie wykonał flagę brytyjską.

We wtorek poznaliśmy wybrane tradycje Wielkiej Brytanii, takie jak: Halloween i Guy Fawkes Night. Podczas wtorkowej lekcji uczniowie wyławiali jabłka z wody tzw. bobbing apples, uczestniczyli w zabawie pt. mumie, gdzie trzeba było owinąć kolegę papierem toaletowym oraz robili fajerwerki z konfetti  aby świętować Guy Fawkes Night.

W środę odbyła się prezentacja multimedialna o brytyjskiej kuchni a następnie uczniowie mogli popróbować potraw takich jak: bread and butter pudding, carrot cake, custard, kanapki z chedarem i marmaitem, kanapki z sosem HP.

W czwartek odwiedziła nas królowa brytyjska, która przybyła na herbatkę. Z tej okazji poznaliśmy protokół dyplomatyczny, aby wiedzieć jak zachować się w obecności królowej. Odbył się też pokaz parzenia herbaty i wspólna degustacja brytyjskiej herbaty.

W piątek mieliśmy przyjemność gościć dwie lektorki ze szkoły językowej British School w Sochaczewie, które przeprowadziły dla uczniów lekcję o Londynie. Było to bardzo pouczające doświadczenie.

Podsumowując, nasz tydzień brytyjski był bardzo różnorodny, kolorowy i pełen zabaw i informacji, które zostaną nam w pamięci na długo.

Milena Stępniak