Szkoła do hymnu

12-11-2019 08:42

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie stanął do hymnu 8 listopada o godzinie 11.11, łącząc się z tysiącami innych polskich szkół, placówek i przedszkoli w kraju i poza jego granicami we wspólnej akcji, zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży.

Uroczyście odśpiewaliśmy razem cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, aby uczcić bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. W ten sposób rozpoczęliśmy obchody Narodowego Święta Niepodległości, dzieląc się radością z tego, że możemy dziś żyć w wolnym i suwerennym kraju.

Przedsięwzięcie, w którym wzięliśmy udział, jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w której uczestniczyło ponad 5 milionów uczniów i nauczycieli.

Wspólne śpiewanie hymnu narodowego, w galowych strojach, w postawie na baczność, połączyło nas i umocniło w uczuciu patriotyzmu oraz  było wspaniałą lekcją szacunku dla symboli narodowych.

Już za kilka dni spotkamy się znowu wszyscy, aby wziąć udział w kolejnych uroczystościach związanych z naszym najważniejszym narodowym świętem – obejrzymy program artystyczny, który przygotowują z okazji 11 Listopada nasi uczniowie.

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie