Widziadełko już w sieci

05-11-2019 06:52

Redakcja gazetki szkolnej „Widziadełko” z dumą zawiadamia, że pierwszy cyfrowy numer jest już dostępny w Internecie, na platformie Junior Media. Zachęcamy gorąco do zapoznania się z nową formułą naszej gazetki!

Przypominamy, że od tego roku „Widziadełko” będzie wydawane jako dwumiesięcznik, dostępne w Internecie, a także w wersji papierowej w naszej bibliotece szkolnej. Klasy lub osoby indywidualne, zainteresowane zakupem wydrukowanej gazetki, mogą zgłaszać zapotrzebowanie do Redakcji (najlepiej w bibliotece).

Podtrzymujemy również nasz gorący apel o przesyłanie listów, artykułów, fotografii i innych materiałów do zamieszczenia w gazetce na adres mailowy: widziadelko@op.pl

Chętnie przyjmiemy wszelkie Wasze prace, swobodną twórczość, wypowiedzi na interesujące Was tematy. „Widziadełko” to nasza szkolna gazetka, cała o nas i dla nas! Ma być taka, jaką chcemy ją mieć! Piszcie o życiu szkolnym, ale też o innych sprawach, które są dla Was ważne, potrzebne, ciekawe – takie, którymi chcielibyście podzielić się z innymi. Można się czymś pochwalić, o coś zapytać, wspólnie nad czymś pomyśleć. Redakcja jest otwarta na wszystkie Wasze pomysły! Czekamy na Was!

Jeszcze kilka słów o tym, co to znaczy Junior Media i dlaczego właśnie tam trzeba teraz szukać naszego „Widziadełka”.

Junior Media to edukacyjny projekt dzienników regionalnych Polska Press Grupy skierowany do szkół – uczniów i nauczycieli. Celem projektu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży świata mediów oraz udostępnienie szkołom i placówkom kulturalno-oświatowym narzędzia do tworzenia gazetek. Przyłączyliśmy się do niego, aby nasza gazetka, istniejąca już od lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, mogła „iść z duchem czasu”, aby była wciąż żywa i dla Was bliska.

Platforma Junior Media to internetowy system, który krok po kroku prowadzi młodych redaktorów przez proces powstawania gazety. Gazetki szkolne powstają tu na szablonach prawdziwych dzienników regionalnych. Uczestnicy programu mają możliwość uzyskania wskazówek od profesjonalnych dziennikarzy i reporterów, szanse na uczestnictwo w bezpłatnych warsztatach dziennikarskich oraz ciekawych konkursach.

Redakcje zarejestrowane na platformie Junior Media można obejrzeć wybierając z paska menu na głównej stronie serwisu opcje ‘junior gazety’ lub ‘junior redakcje’. Tam znajduje się lista redakcji z całej Polski, które biorą udział w programie. Wśród nich jest już także nasze „Widziadełko”. Po wybraniu danej redakcji wyświetlą się dane jej szkoły, redaktor naczelny, członkowie redakcji oraz wszystkie udostępnione przez nią gazetki.

Czytajcie „Widziadełko”! „A to miej na pilnej pieczy, abyś czytał, kiedy tylko możesz” – radził już Mikołaj Rej. My zaś radzimy: czytajcie „Widziadełko”, kiedy tylko możecie. Pozdrawiamy Was serdecznie, Drodzy Czytelnicy!

Redakcja „Widziadełka”