Dajemy radość

30-10-2019 09:29

Nasi uczniowie po raz kolejny mieli wspaniałą możliwość uczestniczyć w Festiwalu teatralno-muzycznym „Dajemy radość” w Błoniu. Szkolne Koło Teatralne zaprezentowało tam w poniedziałek 29 października dwie scenki, stanowiące ilustrację do pieśni Stanisława Moniuszki. Były to: „Dziad i Baba” oraz „Prząśniczka”. Oba utwory, wraz z ich interpretacją sceniczną w wykonaniu młodzieży ze szkoły w Erminowie, były bardzo lekkie i zabawne, ale niepozbawione walorów dydaktycznych. Oprócz pewnej mądrości życiowej, którą zawierają, wartość edukacyjną przedstawiało samo ich zaprezentowanie w Roku Stanisława Moniuszki, ponieważ służyło popularyzowaniu twórczości kompozytora wśród publiczności.

Uczestnikami festiwalu były osoby niepełnosprawne, uczniowie szkół i przedszkoli  specjalnych oraz integracyjnych, a także podopieczni placówek wychowawczych. Udział w Festiwalu jest świetną okazją do integracji środowisk osób niepełnosprawnych i naprawdę, zgodnie ze swoją nazwą, przynosi mnóstwo radości.

Uczestnicy równie chętnie występują, jak i oglądają występy innych. Zawsze można liczyć na ich zaangażowanie i gorący aplauz. Atmosfera jest bardzo serdeczna, po tylu latach spotykania się w błońskim Centrum Kultury – można wręcz powiedzieć: rodzinna. Na pewno sprzyja temu formuła festiwalu, zgodnie z którą zwycięzcami są wszyscy. Każdy dostaje medal i nagrody.

Podkreślić trzeba, że każdemu się one uczciwie należą, bo wszyscy musieli wygrać z własną tremą, pokonać trudności podczas przygotowywania występu i „dać z siebie wszystko” na scenie! Dlatego naprawdę każdy występ jest zwycięstwem i osobistym sukcesem każdego z artystów, prezentujących się na tym festiwalu.

Bardzo dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i serdeczne, miłe przyjęcie. Udział w Festiwalu „Dajemy radość” jest dla naszych uczniów zawsze wielkim pozytywnym przeżyciem. Życzymy, aby nigdy nie zabrakło Wam energii do przygotowywania kolejnych edycji, bo jesteście bardzo potrzebni!

Gratulujemy również naszym uczniom udanego występu i zdobycia pamiątkowej statuetki podczas X edycji Festiwalu teatralno-muzycznego „Dajemy radość”. W tym roku Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie reprezentowali (w kolejności alfabetycznej): Iza Chłystek (w podwójnej roli: Baba i Prząśniczka), Tomek Jażdżyk (Młodzieniec), Mateusz Klocek (w podwójnej roli: Śmierć oraz Młodzieniec z ubocza), Mateusz Marciniak (Młodzieniec z wiciną), Kasia Orlikowska (wiarołomna Prząśniczka) oraz Bartek Rutkowski (wystąpił w roli Dziada, a także zaśpiewał pieśń Moniuszki „Prząśniczka”). Raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Szkolne Koło Teatralne

Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie