#CODEWEEK 2019

21-10-2019 21:06

W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się do obchodów Europejskiego Tygodnia Kodowania, które odbywały się w dniach 5-20 października. W poniedziałek 21.10. zorganizowaliśmy uroczyste podsumowanie tej akcji.

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować i zgłosić własne wydarzenie. Kilka prostych kroków i wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Jak ma wyglądać takie wydarzenie? Niezależnie od poziomu zaawansowania organizatora zasada jest jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Jako wydarzenie możesz zgłosić lekcje informatyki, warsztaty z robotami, spotkanie, podczas którego będziecie rozwiązywać zagadki logiczne czy dyskutować o nowych technologiach. Tu liczy się zapał i dobre chęci. Następna okazja do zaangażowania się w inicjatywę już za rok!

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej uczniów i nauczycieli z naszej szkoły włączy się w działania związane z akcją Code Week. Szlaki już zostały przetarte, inspiracja przedostała się do naszej społeczności szkolnej, tegoroczni prekursorzy już złapali bakcyla kodowania, zaś podczas uroczystego podsumowania naszych działań wszyscy mogli się przekonać, że kodowanie może być naprawdę świetną zabawą i jednocześnie wspaniałą okazją edukacyjną! Uczy myślenia, współpracy, kreatywności, rozwiązywania problemów – czyli umiejętności bardzo przydatnych w szkole i w życiu.

Podczas uroczystego podsumowania Code Week 2019 w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie obejrzeliśmy prezentację multimedialną z opisem i relacją fotograficzną ze szkolnych działań. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie plastycznym „Smart Szkoła”, zaś nauczyciele otrzymali z rąk pani dyrektor europejskie certyfikaty za organizację wydarzeń związanych z programowaniem na terenie naszej szkoły.

Obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania to nasz wspólny sukces! Gratulujemy!

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie