Uroczyste otwarcie nowej pracowni informatycznej

07-10-2019 16:45

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie staje się w szybkim tempie prawdziwie nowoczesną szkołą, wykorzystującą w edukacji najnowszą technologię informacyjną.

Niedawno, we wrześniu, jako laureaci konkursu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej „#OSEWyzwanie” otrzymaliśmy w nagrodę dwie mobilne pracownie, składające się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do Internetu. Pracownie te zostaną dostarczone do szkoły do końca bieżącego roku szkolnego.

Początek października przynosi nam nowe wspaniałe wiadomości: otrzymaliśmy od firmy Orlen Projekt S.A. darowiznę na wyposażenie szkoły w sprzęt komputerowy (osiem zestawów komputerowych i projektor) oraz meble biurowe.

W dniu 7 października rozpoczynamy szkolne obchody Europejskiego Tygodnia Kodowania. Jest to międzynarodowa akcja, odbywająca się cyklicznie już od siedmiu lat, do której nasza szkoła przystąpiła po raz pierwszy.

Dzień inauguracji #CODEWEEK 2019 uświetniła nam wizyta bardzo ważnych gości. Do szkoły przybyli przedstawiciele firmy Orlen Projekt S.A., państwo Agnieszka Urbaniak i Maciej Wawer, a także nasze władze samorządowe: starosta powiatu sochaczewskiego pani Jolanta Gonta, wicestarosta pan Tadeusz Głuchowski, pani Bożena Samson z Rady Powiatu, dyrektor PZE pani Urszula Opasiak, a także wójt gminy Rybno pan Damian Jaworski.

Znamienici goście odwiedzili nowo wyposażoną pracownię informatyczną i dokonali jej uroczystego otwarcia. Pani wicedyrektor Dorota Gonera w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała za wspieranie działalności Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie. Podkreśliła, że dzięki hojności darczyńców, a także wspólnemu zaangażowaniu władz samorządowych, uczniowie naszej szkoły mają szansę na wszechstronny rozwój.

Uczniowie już korzystają z dobrodziejstw nowej pracowni informatycznej. Wkrótce rozpoczną swoją przygodę z kodowaniem – już jest zainstalowany odpowiedni program.

Stworzenie możliwości korzystania z najnowszych technologii informacyjnych jest ważną formą przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych. Serdecznie dziękujemy za otwarcie naszym uczniom „okna na świat”!

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie