Harcerze na rajdzie historycznym

02-10-2019 08:52

Dnia 28 września 2019r. harcerze ze szkolnej drużyny  NS „Włóczykije”  uczestniczyli w  49 Mazowieckim Rajdzie Szlakami Walk nad Bzurą. Fabuła rajdu związana była z historycznymi wydarzeniami kampanii wrześniowej rozpoczynającej II wojnę światową 1939-1945r. Podczas rajdu uczestnicy przenieśli się do wydarzeń z września 1939r. i podążając śladem bohaterów  mieli okazję poznać realia tego okresu w naszym mieście i regionie.

Impreza rozpoczęła się zwiedzaniem Muzeum Kolei Wąskotorowej  w Sochaczewie, później  mieliśmy niebywałą frajdę  pojechać pociągiem retro do Tułowic.   Następnie  z mapką w rękach ruszyliśmy  w trasę  perfekcyjnie przygotowaną przez  harcerzy z hufca Sochaczew.  Czekało nas wiele atrakcji, mieliśmy szanse sprawdzić swoje umiejętności fizyczne, wokalne  oraz  dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy. Piękna pogoda sprzyjała  wędrówce,  podziwialiśmy  malownicze,  mazowieckie krajobrazy u progu jesieni . Po przybyciu  do  bazy - Szkoły Podstawowej w Brochowie  mieliśmy okazję  zintegrować się i wymienić wrażeniami z innymi drużynami .  Podsumowaniem rajdu było uroczyste wręczenie pamiątkowego dyplomu , koszulek oraz upominku.  Impreza była bardzo udana, do domu wróciliśmy  z pozytywnymi doświadczeniami i planami uczestnictwa w rajdzie za rok. Dziękujemy organizatorom:  Hufcowi ZHP Sochaczew oraz Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie.

Renata Gomulińska

Sylwia Kowalczyk