#OSEWyzwanie!

27-09-2019 08:53

Podjęliśmy #OSEWyzwanie!, zgłaszając szkoły wchodzące w skład naszego Zespołu Szkół Specjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez NASK, czyli Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy.

Odnieśliśmy wspaniały sukces! Zarówno szkoła podstawowa, jak i przysposabiająca do pracy znalazły się wśród laureatów konkursu. W dniu 26 września nasza pani dyrektor uczestniczyła w uroczystości wręczenia certyfikatów dla zwycięzców.

Co wygraliśmy? To najlepsza wiadomość: dwie mobline pracownie multimedialne, składające się z 16 laptopów każda!!!

Dzięki nim nasze szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Jak to zrobiliśmy? Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Trzeba było również przysłać przygotowaną specjalnie na ten konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Naszą szansę na wygraną zwiększyła też deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów OSE Hero oraz CodeWeek.

Teraz przed nami realizacja zaplanowanych działań w ramach #CodeWeek 2019, który będzie trwał od 5 do 20 października. Na pewno będzie można o tym przeczytać na naszej stronie internetowej.

Cieszymy się bardzo!!! Multimedialne pracownie mobilne to jednocześnie wspaniała nagroda, ale i wielkie wyzwanie, aby jak najlepiej wykorzystać szybki i bezpieczny Internet oraz nowe technologie w procesie edukacji. To wielki krok na drodze Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie do stawania się cyfrową szkołą przyszłości! Będzie to na pewno niezwykła przygoda i przyczynek do wszechstronnego rozwoju. A wszystko to już w bieżącym roku szkolnym. Już wkrótce!

Renata Firlej