Finał Motoserca

27-09-2019 08:54

Edward Stachura napisał: "Bo to jest tak, że dla siebie, owszem, można coś tam zrobić, ale dla drugiego człowieka to już można coś niesamowicie pięknego zrobić, Wszystko." Byliście tam bo macie Wielkie serca i cieszy Was, że możecie pomóc. Czasem wystarczy tylko być.

21 września 2019 roku na terenie Stacji Muzeum Kolejki Wąskotorowej w Sochaczewie, odbyła się impreza Motoserce, podczas której zbierane były środki pieniężne dla Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie. Podczas imprezy można było zakupić prace naszych uczniów, przetwory sezonowe podarowane przez rodziców oraz nauczycieli. Pod dachem naszego szkolnego namiotu mieścił się plac zabaw dla dzieci, kramik z książkami. Gościnnie wsparli nas miłośnicy oraz mistrzowie plecionkarstwa, którzy poprowadzili warsztaty wikliniarskie. Nauczyciele zaprezentowali pokaz swoich talentów w przedstawieniu pt. „Rzepka”. Wystąpili także uczniowie naszej szkoły. Wokalne talenty zaprezentowali: Bartłomiej Rutkowski i Piotr Radomski.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, pomoc oraz wsparcie Organizatorom- Klub Boruta MC Poland, Rodzicom, którzy byli przed i w trakcie trwania imprezy. Dziękujemy nauczycielom i pracownikom szkoły , którzy w tym dniu aktywnie działali na rzecz akcji. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom, którzy kwestowali z puszkami: Mateuszowi Piskorowskiemu, Erykowi Kamińskiemu, Mateuszowi Klockowi, Alicji Kamińskiej, Klaudii Więckowskiej, Alicji Nowak, Waldemarowi Kaniewskiemu, Natalii Więckowskiej, Darii Linowskiej, Weronice Jaskółce, Aleksandrze Kuś. Dziękujemy Pani Sylwii Fiedler za przygotowanie pysznej lemoniady.

Mimo niesprzyjającej pogody wszyscy byliśmy pozytywnie nastawieni i pełni mocy do działania. Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu byli z nami i przyczynili się do czynienia dobra.

Zbiórka trwa do do 20 października. Możecie cały czas wspomóc akcje dorzucając się do puszki „Motoserce”, która będzie wystawiona w pokoju nauczycielskim. Każdy gest wsparcia mile widziany.

Adela Więckowska