Spotkanie z operą w Nieborowie

10-09-2019 12:08

W sobotę, 7 września  2019 r., członkowie Klubu Absolwenta mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu kulturalnym.  Na dziedzińcu barokowego Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie wystawiony został spektakl operowy „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta.

„Don Giovanni" to opera w dwóch aktach, skomponowana przez Mozarta z librettem  Lorenzo Da Ponte. Utwór opowiada o podbojach miłosnych awanturnika i kobieciarza Don Giovanniego i karze,  jaka go  spotkała. Kompozytor w mistrzowski sposób oddał za pomocą muzyki zawiłość fabuły, w której przeplatają się elementy tragiczne i komiczne.

Za reżyserię spektaklu operowego „Don Giovanni”, odpowiadała  Jitka Stokalska. Kierownictwo muzyczne  sprawowała Marta Kluczyńska, która jednocześnie poprowadziła Orkiestrę Muzeum w Nieborowie i Arkadii „La Scoperta". W roli tytułowego bohatera wystąpił baryton Marcin Hutek. Projekcje multimedialne przygotowali Barbara Szewczyk i Piotr Majewski.

Licznie zgromadzona publiczność z zachwytem przyjęła to wspaniałe widowisko.  Plenerowe wystawienie opery „Don Giovanni” zrealizowane  w przestrzeni ogrodu i pałacu Radziwiłłów  to rewelacyjny sposób na poszerzanie świadomości kulturalnej. Obcowanie z piękną muzyką było  niezwykłym przeżyciem, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.  Tym bardziej, że drugi akt został rozegrany w strugach deszczu. Jesteśmy pełni podziwu dla wykonawców, którzy mimo nagłego załamania pogody, nie zeszli ze sceny.

Renata Gomulińska

Hanna Milcarz