Lato w Erminowie

18-07-2019 17:17

W dniach 8-12.07.2019r. w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie odbyły się letnie półkolonie. Uczestnikami byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W czasie wakacji dzieci mogły spędzić swój wolny czas radośnie, wesoło i bezpiecznie. Program wypoczynku składał  się z wielu atrakcyjnych propozycji.

W pierwszym dniu dzieci poznały program półkolonii oraz przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa w czasie wypoczynku. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu zintegrowały całą grupę.

W kolejnym dniu po przypomnieniu zasad zachowania się podczas wycieczek pieszych i autokarowych dzieci pojechały do kina „ODEON” w Sochaczewie. Nowe sochaczewskie kino zrobiło na nich bardzo duże wrażenie. Przemiła pani Marta oprowadziła wszystkich po nowym obiekcie i opowiedziała ciekawostki dotyczące kina. Uczniowie obejrzeli film pt. „Manu. Bądź sobą”- animowaną komedię familijną o sympatycznym ptaszku, który przez całe dzieciństwo myślał, że jest mewą. Na pewno zajrzymy tam jeszcze nie raz. Dziękujemy pani Marto! Po seansie filmowym był słodki poczęstunek w Sweet Cafe Lukrecja, gdzie wszystkim smakowały pyszne ciastka i lody.

Następny dzień przyniósł nowe wrażenia. Dzieci wesoło bawiły się w Happy Parku w Sochaczewie. Była też pyszna pizza w Pizzerii Atmosfera.

Czwartego dnia półkolonii wszyscy pojechali zwiedzać Skansen w Maurzycach. położony 7 km. od Łowicza,  w którym znajduje się ponad 40 obiektów datowanych w większości na II poł. XIX i XX wieku. Uczniowie zobaczyli jak dawniej wyglądały chaty na wsi, wiejski kościółek czy remiza strażacka a nawet szkoła. Wszystkim najbardziej podobały się prawie stuletnie wozy strażackie.

W ostatnim – piątym dniu półkolonii dzieci odwiedziły Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Pojazdy szynowe bardzo podobały się wszystkim uczniom a zwłaszcza chłopcom. Podsumowaniem wizyty były warsztaty plastyczne, na których dzieci miały okazję przedstawić  wspaniałe lokomotywy.

W trakcie półkolonii dzieci codziennie zjadały dwa posiłki - śniadanie i obiad. Tydzień minął wszystkim bardzo szybko.

Zorganizowanie wypoczynku letniego dla uczniów naszej szkoły było możliwe dzięki dofinansowaniu Gminy Miasto Sochaczew, Starostwu Sochaczewskiemu oraz firmie PKS Grodzisk, dzięki której dzieci miały bezpłatny transport w czasie całego wypoczynku . Dziękujemy!

Wakacje wciąż trwają, więc cieszmy się z tego – udanego wypoczynku.

Kierownik i wychowawcy  półkolonii w ZSS w Erminowie