Na Zamku Królewskim

11-06-2019 07:45

W dniu 6 czerwca 2019 roku, uczniowie z klas młodszych z Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

Zwiedzaliśmy Zamek Królewski i Starówkę. Pani przewodnik przeprowadziła dla nas wspaniałą lekcję historii „Z wizytą u króla”. Lekcja ta przybliżyła nam postać naszego władcy Króla Zygmunta Poniatowskiego i jego życie na zamku wśród poddanych. Lekcja była bardzo urozmaicona. Uczniowie mogli podziwiać komnaty w których mieszkał, pracował oraz przyjmował gości. Dzieci miały też możliwość wcielić się w postać władcy, przymierzając koronę i berło.

Po wizycie w Zamku uczniowie mieli możliwość rozwijać swoje umiejętności społeczne poprzez wizytę w restauracji. Kolejnym etapem naszego wyjazdu było zwiedzanie warszawskiej Starówki, była to okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć pod pomnikiem Syrenki warszawskiej i kolumny Zygmunta III Wazy. Uczniowie mieli również okazję do samodzielnych zakupów, dysponowania prywatnym budżetem poprzez zakup pamiątek i deserów.

Marianna Tomasik