Sukcesy w dziennikarstwie i fotografii

11-06-2019 07:42

Jesteśmy dumni z naszych utalentowanych uczniów, którzy w czwartek 6 czerwca odebrali nagrody podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursów powiatowych: fotograficznego „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna” oraz dziennikarskiego „Jak zostać rzetelnym i interesującym dziennikarzem w epoce informacji". Cieszymy się bardzo, że nasi uczniowie mają swoje pasje, że rozwijają swoje zainteresowania i odnoszą sukcesy w tak wymagających dziedzinach, jak dziennikarstwo oraz fotografia.

Do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie zaproszono:

- Roberta Dąbrowskiego, ucznia naszej Szkoły Przysposabiającej do Pracy, zdobywcę wyróżnienia za fotografię w kategorii „natura”, na której przedstawił piękne ujęcie niezwykłych okazów drzew;

- Redakcję gazetki szkolnej „Widziadełko”, która zdobyła wyróżnienie w kategorii zespołów redakcyjnych w XVI edycji konkursu.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć!

Podkreślić należy, że redaktorzy naszej gazetki szkolnej otrzymali również nagrody przyznane przez tygodnik „Ziemia Sochaczewska”, organizatora Konkursu Młodych Dziennikarzy! Bardzo dziękujemy za piękne słowa, wypisane na naszym dyplomie:

„Za wieloletnie, nieprzerwane wydawanie szkolnej gazetki „Widziadełko”, zaangażowanie, entuzjazm, który dodawał kolorytu wielu finałom KMD”.

Jesteśmy wzruszeni i cieszymy się ogromnie, ponieważ podtrzymywanie długiej tradycji wydawania gazetki „Widziadełko” jest dla nas szczególnie ważne. Możemy sobie pogratulować, że nie ulegliśmy współczesnemu – i nieszczęsnemu – trendowi odchodzenia od słowa pisanego, drukowanego. Nasza gazetka wciąż żyje i zajmuje istotne miejsce wśród działań pozalekcyjnych i wychowawczych w naszej szkole.

Dziękujemy Organizatorom konkursów za docenienie naszej pracy, za wyróżnienia i nagrody, a przede wszystkim za stworzenie możliwości uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych naszego powiatu. Dziękujemy za inspirację oraz integrację!

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie