Zmagania sportowe

06-06-2019 10:26

W dniu 5 czerwca 2019 roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego z Erminowa wzięli udział w XXII Ogólnopolskich Zawodach Sportowych Osób Niepełnosprawnych. Do rywalizacji przystąpiło ok. 200 zawodników reprezentujących 16 szkół i ośrodków. Zawody te objęła honorowym patronatem para prezydencka.

Drużynę z Erminowa reprezentowało czterech chłopców: Mateusz Klocek, Jarosław Koprowski, Dawid Sylwestrzak i Tomasz Jażdżyk. Impreza tej rangi była pierwszymi tak poważnymi zawodami sportowymi w których uczestniczyli nasi uczniowie. Mimo dużych emocji i tremy jaka towarzyszyła im na starcie chłopcy uzyskali całkiem dobre wyniki. Tomasz Jażdżyk i Dawid Sylwestrzak rywalizowali w pchnięciu kulą. Dziewiąte miejsce z wynikiem 5,45m. zajął Dawid, a Tomek był dziesiąty pchając kulę na odległość 5,40m.

Chłopcy także brali udział w rzucie piłeczką palantową zajmując dalsze miejsca, w drugiej dziesiątce uczestników. Bardzo dobrze spisał się Jarosław Koprowski, który w biegu na 200m zajął czwarte miejsce z wynikiem 32,65 s. Na tym samym dystansie Mateusz Klocek był ósmy z wynikiem 36,01s. Jarek i Mateusz reprezentowali naszą szkołę również w skoku w dal zajmując dobre miejsca. Jarek z wynikiem 2,48m był 6, a Mateusz osiągając 2,28m zajął 7 miejsce.

Ostatnią konkurencją w której brali udział nasi uczniowie był bieg z przeszkodami. Jarek Koprowski z wynikiem 20,34s uzyskał 6 miejsce, a Mateusz klocek ten sam dystans pokonał w 27,40 s zajmując 8 miejsce.

Mimo dużego upału panującego w trakcie zawodów, na obiektach sportowych SP 7 w Sochaczewie nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze za co serdecznie im gratulujemy. Mimo napiętego grafiku całych zawodów nasi uczniowie znaleźli czas do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z Panią starostą Jolantą Gonta i burmistrzem naszego miasta Panem Piotrem Osieckim.

Arkadiusz Kwiatkowski

Adam Dmochowski