II Mazowiecki Festiwal Piosenki Religijnej

14-05-2019 20:25

Trzech utalentowanych uczniów naszej szkoły uczestniczyło w II Mazowieckim Festiwalu Piosenki Religijnej. Swoje talenty prezentowało tam 110 artystów z 18 szkół. Byli to uczniowie Szkół Specjalnych oraz Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z całego Mazowsza.

Festiwal odbył się pod hasłem św. Jana Bosko ,, Być radosnym dobrze czynić i wróblom pozwolić ćwierkać’’. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął metropolita warszawski, kard. Kazimierz Nycz.

Festiwal odbył się w 2 etapach nasi uczniowie wystąpili 8 maja. Był to pierwszy etap gdzie wszyscy trzej prezentowali swój wokal.

Pierwszy wystąpił Kacper Zygmunciak zaśpiewał ,, Nie zabraniajcie im przychodzić do mnie’’. Jego występ został oceniony bardzo dobrze. Jury stwierdziło, że to wrażliwy uczeń, czuły na dźwięk.

Drugi nasz uczeń Piotr Radomski zaśpiewał ,, Z Jezusem w sercu, idę przez świat’’ jego występ bardzo spodobał się jury. Z uśmiechem na twarzach podziwiali autentyczność i poczucie humoru Piotra.

Jako trzeci wystąpił Bartłomiej Rutkowski w pieśni ,, Hymn o krzyżu’’ zaśpiewał on z wielkim skupieniem i powagą. Swoim występem oczarował całe jury, które wstało i klaskało z całą salą.

Spośród trzech uczniów Bartłomiej Rutkowski znalazł się w ścisłej czołówce. Wygrał i został zakwalifikowany do gali finałowej.

Gala finałowa odbyła się 10 maja w siedzibie Warszawskiej Orkiestry Kameralnej. Wystąpił tam jeszcze raz Bartłomiej Rutkowski śpiewając ,, Hymn o krzyżu’’ swoim śpiewem zachwycił wszystkich i wygrał. Otrzymał  Grand Prix- statuetkę ćwierkającego wróbelka. Cieszymy się bardzo i gratulujemy.

Pozostali uczestnicy  otrzymali takie same  upominki.

Każdy ich występ jest wielką radością dla całej społeczności szkolnej. A samo to, że zaśpiewali przed nieznaną sobie publicznością jest ich wielkim zwycięstwem, które okupione ciężką pracą, jest jednocześnie nagrodą.

Kazimiera Ćwiklińska

Jarosław Boszko