Wycieczka do stadniny koni „Karino”na zajęcia z hipoterapii

08-05-2019 10:38

25 kwietnia 2019 roku odbyła się wycieczka do stadniny koni mieszczącej się w Otolicach. Miejsce to oddalone jest od granic Łowicza niespełna kilometr, na trasie w kierunku Łęczycy.

Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Edukacyjne "KARINO" prowadzi dwoje wspaniałych ludzi, których pasją są konie. Od wielu lat prowadzą hipoterapię, ale nie tylko… Każdy kto lubi pobyć w towarzystwie koni lub pogalopować po pobliskich ścieżkach, lasach i łąkach może do nich zawitać. Stowarzyszenie prowadzi zajęcia z hipoterapii zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i osób dorosłych.

Nasz plan zajęć tego dnia, to wypełnione atrakcjami chwile. Rozpoczęliśmy od zajęć teoretycznych w stajni na temat koni – dzieci poznały zwyczaje i sposób życia koni, zapoznały się ze sprzętem jeździeckim i z rolą konia we współczesnym świecie. Samodzielne nawiązywały kontakt z końmi. Każde dziecko samo lub z pomocą mogło spróbować: przygotować konia do jazdy, wyczyścić, pogłaskać, nakarmić. Chwilą dla odważnych była przejażdżka na koniu. Okazało się, że mamy bardzo wielu bohaterskich uczniów. Dzieci wiedziały, że konie są spokojne i bezpieczne, przygotowane do pracy z dziećmi (pracują przecież w hipoterapii).

Kiedy część naszej załogi próbowała swoich sił w jeździectwie, pozostali oddawali się swobodnej zabawie. Zabawy integracyjne na świeżym powietrzu były czystą przyjemnością – trampolina, zjeżdżanie na linie, piaskownica, huśtawki i moc innych atrakcji sprawiła, że trudno było nam oderwać dzieci od zabawy. W międzyczasie piekliśmy kiełbaski i bułki na grilo-ognisku, a kiedy już wszystko było gotowe zrobiliśmy sobie prawdziwą ucztę w namiocie rozstawionym obok placu zabaw.

Wspólnie spacerowaliśmy wzdłuż rzeki Otolanki, po lesie i łące – podziwiając piękną wiosenną zieleń, która nie ma sobie równych w innej porze roku niż wiosna.

To był bardzo udany wyjazd. Zieleń, piękne wiosenne słońce i radość z bycia razem dodałam nam energii i pozostawiła niezapomniane wrażenia.

Danuta Gierczak