Rekolekcje Wielkopostne

15-04-2019 06:32

Rekolekcje Wielkopostne to czas, w którym w szczególny sposób powinniśmy zbliżać się do Boga. Jest to czas zadumy, nawrócenia i odkrycia Jezusa Chrystusa na  nowo. Przygotowujemy się w ten sposób na Jego Zmartwychwstanie.

W dniach 10-12 kwietnia 2019 r. w naszej szkole przygotowaliśmy się w szczególny sposób do Świąt Wielkanocnych. Cała społeczność szkolna w pierwszym dniu uczestniczyła w inscenizacji słowno- muzycznej, która obrazowała mękę przez jaką przeszedł Pan Jezus. Montaż w wykonaniu uczniów  oraz chóru nauczycielskiego pod opieką p. K. Ćwiklińskiej, p. K. Wojnowskiej oraz p. J. Boszko zawierał dużo pieśni. Już Św. Augustyn napisał, że „kto śpiewa, dwa razy się modli”. Czy można dobitniej i precyzyjniej dowartościować wagę muzyki i śpiewu.

Dzieci pod opieką wychowawców i nauczycieli uczestniczyły we Mszach Świętych i naukach głoszonych w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Erminowie. Prowadził je Proboszcz Parafii p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie ks. Andrzej Sałkowski z małym pomocnikiem Gideonem.

Dzieci z chęcią i radością uczestniczyły w Rekolekcjach Wielkopostnych. Na zakończenie zostały one namaszczone przez księdza świętymi olejami i otrzymały słodki upominek.

Kamila Wojnowska