Sukces w konkursie Zrób-My Nasz-Film

15-04-2019 20:55

Uczniowie klasy VIII l – Piotr Kubica, Mateusz Marciniak i Eryk Wysocki, podjęli wyzwanie i przystąpili do II edycji konkursu Zrób-My Nasz-Film „Historie zapisane w obrazie” pod hasłem "100 lat niepodległej Polski", zorganizowanego przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych oraz szkół ponadpodstawowych województwa mazowieckiego. Celem konkursu było stworzenie przez uczniów nowatorskiego filmu, który przedstawia ciekawe historie związane z ludźmi, miejscami w których żyją oraz wydarzeniami, które miały miejsce w środowisku lokalnym, bliskim szkole.

W ramach tego niezwykle interesującego przedsięwzięcia 11 marca zorganizowaliśmy w szkole spotkanie z  kombatantką II wojny światowej -  panią Leokadią Nalbert, mieszkanką gminy Rybno oraz uczennicą Szkoły Podstawowej w Erminowie.  Owocem tego wydarzenia był stworzony przez naszych uczniów, pod opieką pani Agnieszki Grabarek i pani Moniki Sobala, film „Historie naszych pradziadków. Leokadia Nalbert – Żywa lekcja historii”.

Chłopcy z  powierzonego zadania wywiązali się znakomicie i zajęli w konkursie II miejsce w kategorii szkoły podstawowe.

11 kwietnia wzięliśmy udział w Konferencji podsumowującej konkurs Zrób-My Nasz-Film. Jury doceniło w filmie wielowątkowe ujęcie tematu w bardzo prostej formie przekazu oraz prezentację trudnych losów ludzi i związanych z nimi miejsc w zmieniającej się rzeczywistości.

Raz jeszcze gratulujemy ekipie filmowej i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Grabarek