Spotkanie z leśniczym „Las naszym przyjacielem”

09-04-2019 07:51

W piątek, 5 kwietnia 2019 roku, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z panem Janem Szczurkiem z leśnictwa Zakrzew.

Dla naszych uczniów było to pierwsze, ale jakże wartościowe spotkanie. Ciekawe opowieści leśniczego przybliżyły wszystkim ważne zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki o lesie i jego mieszkańcach sprawiły, że spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy z zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak dbać o przyrodę oraz uczyli się, jak należy zachowywać się w lesie.

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie drzewa rosną w naszych lasach i jak należy o nie dbać. Pan leśniczy opowiadał również o tym, jak długo rośnie las i ile trudu należy włożyć w to, by był zdrowy i piękny.

Pożegnaliśmy się tradycyjnym „Darz bór”, którym żegnają się, a także witają leśnicy i myśliwi.

Ilona Orłowska