Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie

09-04-2019 07:45

2 kwietnia 2019r. byliśmy na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie. Na początku była prezentacja multimedialna. Poznaliśmy rzadkie i wyjątkowe gatunki roślin występujące na świecie. Niektóre gatunki można obejrzeć właśnie w ogrodzie botanicznym.

Następnie każdy uczeń przygotował próbę rośliny do oglądania pod mikroskopem. W ten sposób poznaliśmy budowę rzęsy wodnej i innych roślin zielonych.

Po zakończeniu warsztatów przeszliśmy do szklarni ogrodu. Tam podziwialiśmy piękne rośliny egzotyczne, kaktusy, juki, palmy, cytrynowce, drzewo pomarańczy, drzewo herbaciane. Widzieliśmy również w oczku wodnym ryby i żółwie.

Na koniec poszliśmy na spacer po Ogrodzie Botanicznym  i podziwialiśmy piękno roślin kwitnących (magnolia), oraz iglastych. Ogromne wrażenie zrobiły na nas skalniaki, ogromne rabaty kwiatowe (krokusy, tulipany).

To była bardzo ciekawa i udana wycieczka.

Anna Wydra