Święto Wiosny

25-03-2019 20:11

Wraz z nadejściem wiosny w naszych sercach rozkwitła wielka radość za sprawą miłych wydarzeń. Pierwszy dzień tej cudownej, upragnionej pory roku większość naszych uczniów spędziła na wycieczce całodniowej, dlatego szkolne świętowanie nadejścia wiosny odbyło się u nas nazajutrz, czyli 22 marca. Już wycieczka sprawiła, że dobry nastrój zakiełkował u jej uczestników, wiosenna aura wyczuwalna w powietrzu przyspieszyła rozkwit najlepszego humoru u wszystkich, zaś atrakcje przygotowane na szkolne Święto Wiosny wywołały już prawdziwą euforię!

Dzień rozpoczęliśmy od wręczania dyplomów i nagród, które otrzymali: uczniowie wyróżnieni przez Samorząd Szkolny za Uczynki Miesiąca, uczestnicy szkolnego konkursu plastycznego o wiośnie, autorzy prac przygotowanych na konkurs plastyczno-literacki „Książka na ferie” organizowany przez szkolną bibliotekę, a także nasze wolontariuszki, które wzięły udział w gali Ośmiu Wspaniałych. Mieliśmy okazję wysłuchać śpiewu naszych szkolnych solistów, Bartka i Piotrka, którzy dzień wcześniej występowali na powiatowym konkursie wokalnym. Następnie odbył się konkurs organizowany przez szkolnych logopedów „Wiosenne śpiewanki-rymowanki”, w którym występowali wykonawcy indywidualni oraz grupy. Występy tak bardzo spodobały się publiczności, że nie obyło się bez licznych bisów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.

Gwoździem programu okazała się niespodzianka przygotowana przez panie z Teatru Nauczycielskiego „Erminówka”. Było to brawurowo zaprezentowane przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. „Rzepka”. Gromkie brawa, nieustający gorący aplauz, śmiech aż do łez i owacje na stojąco – tak przyjęła ten występ nasza szkolna publiczność. Rozemocjonowani, naładowani pozytywną energią jesteśmy już w pełni gotowi na przyjście wiosny!

Dodatkową atrakcją tego dnia była projekcja filmowa, przygotowana dla wszystkich uczniów w sali gimnastycznej. Witaj, wiosno!