Podróż do świata legend...

14-03-2019 13:20

13 marca uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami odwiedzili Miejski Ośrodek Kultury w Chodakowie, gdzie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. ,,Polskie miasta w baśni i legendzie" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

Spektakl wzbudził u dzieci wiele pozytywnych emocji. W sposób bardzo przystępny mogliśmy przypomnieć sobie, a niektórzy poznać legendy i baśnie związane z historią najważniejszych miast w Polsce. Wraz z chłopcem Dyziem i panem Dionizym przenieśliśmy się w czasie za sprawą czarodziejskiego rogu odwiedzając Kraków, gdzie poznaliśmy historię Hejnału z wieży Mariackiej, Warszawę i związaną z nią legendę o Syrence Warszawskiej oraz historię Bazyliszka. W Poznaniu ścigaliśmy koziołki, które uciekły kuchcikowi Piotrkowi na zegar ratuszowy. Na koniec czarodziejskiej przygody znaleźliśmy się w Kruszwicy, gdzie okrutnego króla zjadły myszy.

Widowisko było szczególnie atrakcyjne dla naszych uczniów,  gdyż fabule towarzyszył pokaz świateł oraz aranżacje muzyczne. Przedstawienie bardzo nam się podobało i pogłębiło naszą wiedzę historyczną o ojczyźnie.

Patrycja Piotrowska