Dzień Kobiet w Erminowie

11-03-2019 12:56

Niewątpliwie jednym z pierwszych zwiastunów wiosny, jest to marcowe święto – Dzień Kobiet – na całym świecie obchodzone jest od ponad 100 lat.

Męska część grona pedagogicznego wraz z pracownikami i uczniami Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Erminowie postanowiła nawiązać do powyższego, podtrzymując tę miłą tradycję.

Chłopcy na tę okoliczność przygotowali dla Naszych Pań specjalny program artystyczny. Były śpiewy, recytowano okolicznościowe wiersze, nie mniej ciekawy okazał się z występ męskiego zespołu tanecznego, który na tę okazję przygotował specjalną choreografię.

Panowie zaprezentowali się w repertuarze polskiej klasyki muzyki popularnej, m.in. w utworach Czerwonych Gitar, Big Cyc, IRA, Voyager i piosenkarki Renaty Przemyk. Z dużą lekkością poruszali się po różnych stylach muzycznych, recytowali wiersze, nie zabrakło występów solowych a także instrumentalistów.

Każdy w powyższych występów odebrany został przez Nasze Panie niezwykle ciepło i  entuzjastycznie. Nie obyło się bez gromkich braw i chwil wzruszeń.

Nie mniej jednak, największa euforia zapanowała wśród widowni, podczas występów taneczno-muzycznych. Brawurowo zaprezentował się męski zespół taneczny, który na ten dzień ubrany w damskie „fatałaszki” skradł serca widowni.

Całość programu zakończyło odśpiewane tradycyjne „100 lat” a życzenia Wszystkim Paniom z okazji ich święta, w Naszym mieniu,  złożył p. Jarosław Boszko.

Każda z Pań otrzymała słodki podarunek, nie zabrakło także upominków dla Naszych Uczennic.

Na zakończenie pani Dyrektor Renata Karaś wręczyła uczniowi klasy IV Marcinowi Mika stypendium Starosty Sochaczewskiego za wysokie osiągnięcia w nauce w I półroczu 2018\2019.

W programie artystycznym wystąpili:

Radomski, B. Rutkowski, D. Sylwestrzak, K. Zygmunciak, A. Hetmanowski, P. Wróbel, M. Mika, M. Mińkowski, M. Klocek, K. Żakowski, J. Koprowski, T. Jażdżyk, T. Kalinowski, K. Fudała.

Oprawę muzyczną zapewnił p. Jarosław Boszko.

Za choreografię odpowiadał p. Jarosław Niedziela.

Arkadiusz Kwiatkowski