Projekt BAKCYL w naszej szkole

25-01-2019 12:03

24 stycznia 2019 uczniowie klas starszych Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie wzięli udział w warsztatach w ramach realizacji nowatorskiego projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży „BAKCYL”, który jest społecznym projektem edukacyjnym, stanowiącym odpowiedź polskiego sektora bankowego na potrzeby edukacji finansowej młodego pokolenia. Zajęcia poprowadzili wolontariusze banku ING Bank Śląski S.A.

Przeprowadzone lekcje zostały przez naszą młodzież wysoko ocenione. Informacje były podane w postaci ciekawej prezentacji oraz ćwiczeń praktycznych. Uczniowie  musieli odpowiedzieć  m. in. na pytania typu: Co to są pieniądze? Po co one są? Jak kiedyś płacono za towary, usługi? Jakie dzisiaj znają formy płatności? Mieli również okazję osobiście sprawdzić, po czym poznać autentyczność banknotów.

Zajęcia  były ciekawym doświadczeniem, a zdobyta wiedza z pewnością u wielu uczniów zaprocentuje w przyszłości.

Agnieszka Grabarek