Jasełka w Szkole Podstawowej im. Zygmunta Pruskiego w Rybnie

03-01-2019 22:46

Dnia 21 grudnia 2018r. delegacja uczniów z Zespołu Szkół w Erminowie uczestniczyła w jasełkach w Szkole Podstawowej w Rybnie.

Pięknie przygotowane jasełka z udziałem małych dzieci z oddziału przedszkolnego i starszych uczniów, z pastorałkami i kolędami, wykonywanymi po polsku i niemiecku, w bogatej oprawie muzycznej, dostarczyły nam wielu wzruszeń i radości.

Ta świąteczna wizyta w szkole w Rybnie była jednak dla naszych uczniów nie tylko ,,doświadczeniem artystycznym", ale i bardzo ważne ,,doświadczeniem społecznym". Spotkanie z uczniami, kadrą nauczycielską, Panią Dyrektor Aleksandrą Wolanin, to element naszej integracji społecznej i rozwijania umiejętności: nawiązywania relacji, rozumienia zasad i oczekiwań społecznych, przezwyciężenia swoich ograniczeń.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Aleksandrze Wolanin za zaproszenie, okazaną gościnność, wyjątkową serdeczność i życzliwość.

Sylwia Kowalczyk
Renata Gomulińska