Nasza uroczystość wigilijna

21-12-2018 13:13

„Jest taki jeden piękny dzień, jedyny na tym świecie, gdy można poczuć cudów blask, czy chcecie, czy nie chcecie” – śpiewały dzieci podczas jasełek. Dla nas ten dzień nastąpił w środę 19 grudnia – i był naprawdę wspaniały!

Rozpoczął się od przekazania przez harcerzy Betlejemskiego Światełka Pokoju, a potem wraz z naszymi miłymi gośćmi przeżywaliśmy kolejne wzruszenia, oglądając jasełka: przybycie czwartego Króla, co rozdał wszystko ubogim, a także nawrócenie Bogacza, którego serce rozgrzało się na widok cudu dobra.

Dziękujemy za przybycie na naszą szkolną uroczystość, za dobre słowo, za piękne życzenia i prezenty od serca! Bardzo się cieszymy, że byli wśród nas:

przedstawiciele Miasta Sochaczew: pan Marek Fergiński – wiceburmistrz, pan Arkadiusz Karaś – zastępca przewodniczącego Rady Miasta, pani Danuta Szewczyk-Kozłowska – dyrektor MZEA

pani Bożena Samson jako przedstawicielka Zarządu Rady Powiatu, pani Urszula Opasiak – dyrektor PZE, pani Katarzyna Kajak – dyrektor PCPR, pan Marcin Odolczyk – rzecznik prasowy

ksiądz Andrzej Sałkowski – proboszcz Parafii Rybno

wójtowie gmin powiatu sochaczewskiego: pan Damian Jaworski z Rybna, pan Maciej Mońka z Nowej Suchej

dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek: pani Agnieszka Ambroziak z MOW w Załuskowie, pani Ludmiła Urbaniak z PPP, pani Ewa Odolczyk z ZS w Teresinie, pani Kamila Gołaszewska-Kotlarz z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, pani Monika Radwańska-Komosa z Miejskiego Przedszkola na 4 z Oddziałami Integracyjnymi, pani Ewa Lempke z Miejskiego Żłobka w Sochaczewie, pani Aleksandra Wolanin ze Szkoły Podstawowej w Rybnie

dyrektorzy zaprzyjaźnionych instytucji pomocowych: pani Zofia Berent z MOPS, pani Joanna Majewska z ŚDS, pani Teresa Michałowska z DDPS

pani Dorota Włodarczyk – kurator sądowy ds. nieletnich przy Sadzie Rejonowym w Sochaczewie

pan Mariusz Wadecki – kierownik bazy PKS w Sochaczewie, jeden z naszych darczyńców

a także: nasi emeryci, rodzice, cała rada pedagogiczna, wszyscy pracownicy administracji i obsługi oraz nasi uczniowie!

Uczniowie podbili serca publiczności swoim występem, przygotowanym pod opieką nauczycieli: Kazimiery Ćwiklińskiej, Kamili Wojnowskiej oraz Jarosława Boszko. Otrzymali owacje na stojąco! Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku. Radosny śpiew chóru nauczycielskiego oraz dzieci uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że święta Bożego Narodzenia są już blisko.

Po Jasełkach, w świątecznym nastroju, odbyło się spotkanie opłatkowe. Cała społeczność szkolne zadbała o odpowiedni nastrój, dekorację oraz poczęstunek. Na pięknie ubranych choinkach zabłysły lampki, mrugały do nas wstążki oraz piernikowe ozdoby. W szkole zapachniało wigilijnymi potrawami. Zapanowała rodzinna, ciepła atmosfera. Była to wspaniała okazja do złożenia sobie życzeń, do wzruszeń i wspomnień, których nigdy nie brakuje.

Dziękujemy raz jeszcze za wspólne spotkanie wigilijne. Życzymy wszystkim CUDOWNYCH ŚWIĄT!

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie