Redakcyjny Mikołaj w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie

14-12-2018 13:45

„Obdarowując innych nigdy nie staniemy się biedni”

Święta to szczególny okres. Czas, w którym spełniają się marzenia te duże i te malutkie. Chcemy wierzyć, że gdzieś tam daleko św. Mikołaj szykuje dla nas niespodziankę.  Dorośli nie przyznają się do tego, ale dzieci  nie wstydzą się o tym mówić.  Piszą listy do św. Mikołaja, w których proszą o różne rzeczy,  nieraz  o  wspaniałe zabawki , a czasem ….

Jest jeszcze wiele rodzin, które żyją bardzo skromnie, dla których świąteczne zakupy są nie lada wyzwaniem.

O  dzieciach z takich rodzin nie zapomniał redakcyjny Mikołaj  z „ Ziemi Sochaczewskiej”. Dzięki   akcji „Paczka do Paczki”  dzieci  z rodzin o niskim statusie materialnym mogły otrzymać  pokaźne  świąteczne paczki. Radość  w oczach obdarowanych  13 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie była dowodem na to, że  Mikołaj spełnił ich oczekiwania.

Cała społeczność szkolna pragnie serdecznie podziękować  Redakcji „Ziemi Sochaczewskiej”, a szczególnie p.  Jolancie Śmielak –Sosnowskiej  za  życzliwość i otwarte serce na potrzeby   uczniów naszej szkoły. Dzięki   wspaniałej inicjatywie „Paczka do Paczki”  nasze dzieci spędza święta przy obficie zastawionym stole.

Składamy serdeczne podziękowania  i życzymy wszystkim  Darczyńcom zdrowych, pełnych radości i spokoju Świąt Bożego  Narodzenia.

Renata Gomulińska

Jolanta Tabara