Kolędowanie w Środowiskowym Domu Samopomocy

14-12-2018 13:35

Dnia 12 grudnia 2018r. uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie uczestniczyli w uroczystym kolędowaniu w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sochaczewie.

Spotkanie na Zamkowej jest częścią szkolnej tradycji, na którą wszyscy wyczekują z tęsknotą. Atmosfera miejsca, ciepło i serdeczność gospodarzy, poczucie wspólnoty i bliskości z innymi sprawia, że zawsze chętnie bierzemy udział w tym wydarzeniu. Nawet jeśli śnieg nie dopisze, tak jak w tym roku to sensem kolędowania jest przecież spotkanie, bycie razem, dzielenie się radością, nadzieją.

Dla nas, uczniów i nauczycieli z Erminowa, to kolędowanie wiąże się z pełną integracją ze środowiskiem społecznym: oznacza spotkanie z przedstawicielami lokalnych władz, dziećmi ze żłobka, przedszkola, podopiecznymi DPS z Młodzieszyna, MOW z Załuskowa, WTZ, Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Psychiatrycznego, itd. Każda z przybyłych grup zaprezentowała jedną kolędę. W tym roku uczniowie z Zespołu Szkół w Erminowie zaśpiewali utwór ,,Największy Gazda”. Wesoła melodia i żywe wykonanie spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności.

Miło było nam wspólnie kolędować, cieszyć się z obecności bliskich i delektować się smakiem świątecznych potraw. I mamy tylko jedno życzenie: aby wyniesione z kolędowania na Zamkowej dobre myśli, życzliwość, radość, bezinteresowna dobroć towarzyszyły nam  długo...

Sylwia Kowalczyk

Renata Gomulińska