Wyjątkowe Mikołajki

07-12-2018 14:13

Święty Mikołaj odwiedził dzieci w Erminowie – 6 grudnia, w Mikołajki. Przyniósł tyle radości! Gdzie tylko pojawił się jego czerwony strój, tam rozkwitały na dziecięcych buziach uśmiechy. Każdy chciał zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem – i każdy mógł się ze Świętym sfotografować przy choince.

Mikołajowi towarzyszyła asysta: Aniołek, Elfy i Mikołajki z Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza. Wraz z nimi – kolędy, światełka choinkowe, pierniczki, malowanie buziek w świąteczne motywy, zabawy z nagrodami i medalami, a nawet wata cukrowa!

Pojawił się także wyczarowany przez nasze Mamy stoliczek ze świątecznymi słodkościami.

Zamiast lekcji – zabawa! To prezent mikołajkowy od Pani Dyrektor. Uczniowie mogli wziąć udział we wszystkich atrakcjach proponowanych przez Fundację, a także w konkurencjach i zabawach przygotowanych przez naszych nauczycieli. Od rana wszystkie klasy wykonywały zbiorowe prace plastyczne: wielkoformatowe bożonarodzeniowe kolorowanki. Później korytarze szkolne wypełniły się świąteczną muzyką, rozbrzmiewającą przez szkolny radiowęzeł oraz zaroiły się od amatorów wszelakich rozrywek. Można było wziąć udział w konkurencjach i zabawach sportowych takich jak: gra w ping-ponga, tor przeszkód z jajkiem na łyżce, rzuty do celu, czy też kręgle. Nie zabrakło też rozrywki umysłowej, dzięki panu Wiesławowi Jachowi, mistrzowi szachowemu, który rozgrywał z naszymi uczniami symultaniczne partie warcabów.

Na zakończenie pełnego wrażeń dnia Samorząd Szkolny zaprosił wszystkich uczniów na projekcję filmów animowanych, urządzoną w sali gimnastycznej.

Wszystkie dzieci ze szkoły w Erminowie dziękują pomysłodawcom i organizatorom wspaniałej mikołajkowej imprezy, czyli Fundacji Ochrony Zabytków Mazowsza oraz szkolnej Radzie Rodziców.

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie