Warsztaty edukacyjne "Zgoda buduje"

14-11-2018 14:06

9 listopada 2018r. z okazji święta 100 lat Polskiej Niepodległej odbyły się w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie warsztaty edukacyjne ,,Zgoda buduje". Warsztaty prowadzone były przez Panią Agnieszkę Biczyk z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Zajęcia miały charakter interaktywny i odbywały się w 2 grupach: dla uczniów młodszych i starszych. W trakcie spotkania dzieci miały szansę poznać okoliczności odzyskNiepodległości prania zez Polskę. Uczniowie poprzez czynne zaangażowanie w przebieg warsztatów i wykorzystanie aktywizujących metod pracy przekonali się o konieczności współpracy, współdziałania, dążenia do zgody i porozumienia niezbędnego do osiągnięcia celu i sukcesu.

Wielu polityków, dyplomatów, artystów, ludzi kultury, wojskowych zabiegało o wolną Polskę. Działanie każdej z tych osób było potrzebne i ważne. Podczas warsztatów uczestnicy mogli doświadczyć emocjonalnie i fizycznie różnych wymiarów polskości: muzyki, języka, przyrody, religii.
Udział w warsztatach pozwolił uczniom docenić wartość wolności, swobody i niezależności państwowej. Wiemy, że ,,zgoda buduje" i jest ona warunkiem sukcesu.

Dziękujemy Pani Agnieszce Biczyk i Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku za piękne i ciekawe warsztaty, które umocniły nas w poczuciu wdzięczności, odpowiedzialności, radości i dumy z Polski!

Sylwia Kowalczyk