Wycieczka do Żelazowej Woli

08-10-2018 23:20

W dniu 3 października Szkoła Przysposabiająca do Pracy oraz klasy Gimnazjum dla uczniów z umiarkowaną niepełnosprawnością intelektualną wybrały się na wycieczkę do Żelazowej Woli.

Uczestniczyliśmy tam w niezwykłych warsztatach muzycznych w ramach programu „Muzeum bez Barier”. W świat Fryderyka Chopina wprowadzały nas dwie utalentowane Panie Animatorki. Pani Kasia grała na fortepianie mazurki i nokturny, zaś druga Pani w cudowny sposób opowiadała nam o tym,  jak Fryderyk tworzył i co go inspirowało. Uczyła nas też słuchania poszczególnych dźwięków oraz prostych tańców. Dowiedzieliśmy się, że najstarsza odnaleziona polska pieśń „Oj chmielu, chmielu”  ma ponad tysiąc lat. Warsztaty były dla nas niezwykłą przygodą. Zakończyliśmy je chwilą wyciszenia podczas słuchania nokturnu, który, jak się dowiedzieliśmy, jest pieśnią nocy.

Po warsztatach udaliśmy się do kawiarni Cafe Nutka, gdzie doskonale nam znani szkolni przyjaciele: pani Beata i pan Rafał ugościli nas wybornymi goframi i kubkiem gorącej herbaty. I choć pogoda za oknem zupełnie nam nie sprzyjała, zarówno dzięki doznaniom muzycznym, jak i smakowym, wycieczkę wspominamy bardzo ciepło.

Kamila Karasek