Udział w akcji „BohaterON – włącz historię”

08-10-2018 21:29

Dnia 02.10.2018r zakończyła się trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii „BohaterON - włącz historię”.

W ramach ej akcji uczniowie wszystkich klas Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie  mogli już po raz trzeci  wysłać  symboliczną kartę do uczestników Powstania Warszawskiego.  W ten sposób   przekazali  wyrazy hołdu i podziękowania za poświęcenie i walkę w obronie ojczyzny.

Celem akcji „BohaterON –włącz historię”   jest uhonorowanie  Powstańców, docenienie ich odwagi  i patriotyzmu.  Dzięki tej  kampanii  nasi uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o  Powstaniu Warszawskim i  ludziach, którzy  brali w nim udział,  tym sposobem historia  tamtych dni  znowu stała się żywa.

Wszystkie  kartki  z  pięknie napisanymi słowami podziękowania , często ozdobione własnoręcznymi rysunkami,   zostały zapakowane do  jednej koperty i  delegacja uczniów  w ramach zajęć  treningu umiejętności  społecznych   wraz z opiekunami wybrała się do Urzędu Pocztowego w Rybnie. Tam dokonali  oficjalnego  ich wysłania.  Potem  uczestnicy wyjazdu  do Rybna   podążyli na  pobliski cmentarz,  by  w skupieniu zapalić znicze na grobach polskich żołnierzy , którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny. Ich pamięć uczczono minutą ciszy i osobista modlitwą.

Pamiętamy  i będziemy pamiętać o  ludziach , którzy tworzyli historię  Polski Niepodległej .

Renata Gomulińska