„Żyj smacznie i zdrowo” „Trzymaj formę”

15-06-2018 12:14

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie kolejny rok realizuje ogólnopolskie programy prozdrowotne „Żyj smacznie i zdrowo” organizowanym przez Winiary oraz „Trzymaj formę” pod patronatem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie. Celem programów jest  zachęcanie do aktywności fizycznej, prowadzenia zbilansowanej diety, komponowanie jadłospisów składających się z 5 posiłków dziennie, umiejętne odczytywanie informacji zawartych na etykietach produktów oraz umiejętne gospodarowanie i nie marnowanie żywności.

W dniu 22.05.2018 roku odbył się finał akcji podsumowujący całoroczne działania w ramach realizacji programów. Uczniowie klas IV-VII l. wspólnie ze szkolnym kołem teatralnym przygotowali przedstawienie, podkreślające i utrwalające zasady zdrowego odżywiania i stylu życia. Inscenizacja przedstawiała w zabawny sposób, do czego może doprowadzić niewłaściwa dieta oraz brak aktywności fizycznej. Następnie koło prozdrowotne wspólnie z całą społecznością szkolną opracowało piramidę zdrowia, uzupełniając jej poszczególne piętra. Niespodzianką dla wszystkich uczniów była degustacja zdrowego drugiego śniadania, przygotowanego przez koło prozdrowotne. Nawet największe niejadki skusiły się na zielony koktajl, przygotowany na bazie szpinaku oraz jaglankę z bakaliami. Uczniowie otrzymali także materiały w postaci broszur informacyjnych oraz książeczek z przepisami.

Małgorzata Tarczyk

Kamila Wójtowicz