Spotkanie na temat uzależnień

10-05-2018 09:38

Dnia 07.05.2018r. w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie odbyło się spotkanie z Panem Kamilem Dudą, psychologiem z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Sochaczewie.

Podczas spotkania uczniom przedstawione zostały zagrożenia związane z uzależnieniami: chemicznymi i czynnościowymi. Pan Duda omówił powody sięgania po używki, mity dotyczące nałogów i substancji uzależniających.

Ciekawie przygotowana prezentacja, wyjaśnienia i komentarze specjalisty oraz animacje pozwoliły uczniom poznać niebezpieczeństwa alkoholizmu, narkotyków i środków zastępczych, cybernałogów.

Dziękujemy Panu Kamilowi Dudzie za tą ważną lekcję, wspierającą uczniów w umiejętności dokonywania mądrych, świadomych decyzji!

Sylwia Kowalczyk
Renata Gomulińska