Wycieczka do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej

27-04-2018 13:52

W dniu 24 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie. Naszym celem było zwiedzenie ekspozycji poświęconej okresowi II wojny światowej „Pole Bitwy 1939-1945”. Mogliśmy zobaczyć broń, sprzęt, oporządzenie, mundury i dokumenty żołnierzy walczących w bitwie nad Bzurą we wrześniu 1939 r. Oglądaliśmy przedmioty, dokumenty i fotografie ukazujące dzieje Sochaczewa w latach 1940-1944 i wiele innych ciekawych zbiorów, także z czasów I wojny światowej. Bardzo zainteresowała nas niewielka ekspozycja poświęcona Powstaniu Warszawskiemu. Na dziedzińcu Muzeum przyjrzeliśmy się z bliska sprzętowi bojowemu z czasów wojny. Znajdują się tam m.in. armata przeciwlotnicza, ponton, samolot MIG-21R, a na tle czołgu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Tę lekcję historii przybliżył nam p. Mariusz Samborski, który zaprezentował zbiory Muzeum i ciekawie o nich opowiadał.

Dziękujemy p. M. Samborskiemu, a także Dyrektorowi, p. Pawłowi Rozdżestwieńskiemu, za umożliwienie nieodpłatnego zwiedzenia Muzeum.

Uczniowie klasy PP1 przy ZSS w Erminowie z wychowawczynią