Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

31-03-2018 09:27

W dniach 26-28 marca odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne, mające na celu przygotowanie uczniów na odpowiednie przeżycie Świąt Wielkanocnych. Wszyscy wspólnie uczestniczyliśmy w tym ważnym dla nas wydarzeniu.

W pierwszym dniu pod hasłem „Miłość, Krzyż, Zbawienie” podążaliśmy za Jezusem Jego Drogą Krzyżową oraz słuchaliśmy inscenizacji słowno-muzycznej w wykonaniu uczniów oraz chóru szkolnego.

Uczestniczyliśmy we Mszach Św. w Kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej w Erminowie. Prowadzili je Proboszcz Parafii p.w. św. Bartłomieja Apostoła w Rybnie ks. Andrzej Sałkowski oraz ks. Mirosław Nowosielski.

Cała społeczność szkolna brała w nich aktywny udział, a wszyscy zostali do tego świetnie przygotowani przez panie katechetki: Kazimierę Ćwiklińską i Kamilę Wojnowską oraz pana Jarosława Boszko, który prowadził oprawę muzyczną.

Były to szczególne dni roku szkolnego, choć wolne od zajęć dydaktycznych, to jednak pełne nauki.

Agnieszka Grabarek