26-03-2018 02:12

21 marca 2018 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Erminowie odbyło się uroczyste powitanie kalendarzowej Wiosny. Po mimo chłodu na dworze, a nawet kilku zabłąkanych po zimie płatków śniegu frunących z nieba, w naszej szkole panowała ciepła i radosna atmosfera. Uczniowie wiedzieli, że ten dzień obchodzimy w uroczysty i niecodzienny sposób, ale nie spodziewali się tak wielu atrakcji.

O godzinie 9.00 odbyło się pierwsze przedstawienie teatru nauczycielskiego „Erminówka”.  Aktorami występującymi w spektaklu „Poszukiwanie Wiosny” byli nauczyciele oraz pani, która jest pomocą nauczyciela. Piękne stroje, piosenki, dekoracja oraz wspaniała gra aktorów spotkała się z owacjami ze strony publiczności. Bisy powtarzały się kilkukrotnie. Dzięki ogromnej dawce pozytywnej energii ze strony uczniów aktorzy teatru planują realizację kolejnych spektakli.

Po przedstawieniu uczniowie wyruszyli nad pobliską rzeczkę, aby tam spalić i utopić symbol odchodzącej zimy - Marzannę. Ten zwyczaj ma na celu ostateczne pożegnanie zimy i przywołanie ciepłych oraz słonecznych dni.

Trochę zmarznięci, ale szczęśliwi powróciliśmy do szkoły na ciepłą herbatkę. Kolejną atrakcją dla uczniów była prezentacja przez poszczególne klasy wierszyków na powitanie wiosny oraz wykonanych przez nich plakatów. Następnie organizatorzy konkursów „Ilustracja do wiersza logopedycznego” oraz „Pisanka wielkanocna” wręczyli dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom. Ten uroczysty dzień zakończyliśmy projekcją filmu dla dzieci „Coco”. To był niesamowity, nietuzinkowy dzień .

21 marca, to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, to również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tego dnia zakładamy dwie różne, kolorowe skarpetki. Dlaczego? Po to, aby okazać ludziom z syndromem Downa, że jesteśmy ich przyjaciółmi i cieszymy się, że są wśród nas.

Teraz pozostało nam tylko czekać na Wiosnę. Ona jest tuż, tuż….

Jesteśmy coraz bardziej niecierpliwi……, ale na pewno wkrótce do nas zawita.
W Erminowie jest już w naszych sercach.

Danuta Gierczak