8 Marca

08-03-2018 11:44

Cóż to za piękny dzień! Nasi uczniowie wraz z panami nauczycielami przygotowali dla wszystkich kobiet i dziewcząt wspaniałe święto.

Znany jest przykład pawia, który prezentując się przed wybranką rozkłada swój tęczowy ogon – podobnie żeńska widownia pokazanego przez chłopców przedstawienia mogła obejrzeć cały wachlarz uzdolnień, talentów i możliwości.

Nie zabrakło niczego: chłopcy recytowali wiersze, przedstawili garść wiadomości naukowych i pseudonaukowych, między innymi na temat znaczenia kobiecych imion, śpiewali solo i chórem specjalnie wybrane dla kobiet piosenki reprezentujące różne style muzyczne, Bartek i Piotrek zagrali nawet na instrumentach klawiszowych. Każdy występ był przyjmowany przez nasze panie i dziewczęta z gorącymi brawami i niesłabnącym entuzjazmem.

Największa euforia zapanowała jednak na widowni podczas występów muzyczno-tanecznych. Furorę zrobił Dawid, śpiewający przebój disco polo „Serce to nie sługa”, a także grupa „Filipinki”, czyli czterech fantazyjnie przebranych za kobiety chłopaków, którzy zatańczyli układ własnej kompozycji do śpiewanego przez Kacpra przeboju.

Całość programu zakończyło tradycyjne „Sto lat”, kwiaty – żółte tulipany – dla pań i słodycze dla dziewcząt. Właściwie – miało zakończyć, ale świętujące dzisiaj kobiety stanowczo domagały się bisu, dlatego też najmłodszy uczestnik przedstawienia wykonał raz jeszcze piosenkę, którą panowie przywitali się z publicznością: „Witajcie w naszej bajce”.

Kochani chłopcy! Naprawdę był bajkowo! Wszystkie panie dziękują za tak piękne święto. Niech bajka trwa – aby Dzień Kobiet, pełen radości, śmiechu i wzruszeń nie kończył się nigdy i codziennie wywoływał przyjemne bicie serca – 8 Marca na niekończący się bis!

Zespół Szkół Specjalnych w Erminowie